Ohnivé ráno

03.02.2009 09:00

Zavčasu ráno, dňa 3.2.2009 o 02,30 hodine, občanov obce Partizánska Ľupča zobudila siréna, ktorá upozornila na požiar hospodárskej budovy majiteľa J. V.

Ako povedal veliteľ dobrovoľného hasičského zboru Celestín Vajda, požiar bol ničivý a veľmi nebezpečný, nakoľko hospodárska budova susedí s ďalšími hospodárskymi budovami, obytnými domami a garážami v husto zastavanom území, kde tieto stavby sú vo väčšej miere z drevenej konštrukcie. Ak by miestni hasiči neprišli v okamihu vyhlásenia požiaru, škody na majetkoch by boli v oveľa väčšom rozsahu. No s plameňmi bojovali okrem našich hasičov aj hasiči z Liptovského Mikuláša a Liptovského Hrádku.

Pravdepodobnou príčinou požiaru bolo cudzie zavinenie. Možno sa v priestoroch budovy hrali deti s otvoreným ohňom, možno požiar zavinil odhodený ohorok cigarety, ale toto všetko už patrí do rúk policajného zboru, ktorí príčinu vyšetrujú. Následkom požiaru vznikla majiteľovi priama materiálna škoda, ktorá ešte vyčíslená nebola. Našťastie počas zásahovej akcie k žiadnym zraneniam nedošlo.

Starosta obce Ľubomír Frič na základe už mnohých  skutočností  vyzýva spoluobčanov k väčšej všímavosti k činnosti a pohybu našich mladistvých a ostatných spoluobčanov, ktorí sa zdržujú v akýchkoľvek priestoroch kde by bolo podozrenie, že v týchto miestach nemajú čo robiť, pretože podľa štatistiky najviac krádeží, vandalizmu a  požiarov vzniká z nevšímavosti, neopatrnosti a ľahostajnosti.

Pripravili: Renáta Antolová a Dana Havlanová

 

Fotogaléria